201903.18
0
0

Kancelaria Mrowiec Fiałek i Wspólnicy doradzała spółce publicznej Pragma Faktoring S.A. oraz wspólnikom mniejszościowym LeaseLink sp. z o.o. w procesie sprzedaży na rzecz spółki mLeasing sp. z o.o., należącej do grupy mBank S.A., pakietu 100% udziałów w kapitale zakładowym spółki LeaseLink. Na skutek transakcji spółka mLeasing sp. z  o.o. stała się jedynym wspólnikiem LeaseLink sp z o.o.

Wartość transakcji wyniosła około 100 mln zł, tj. cena za wszystkie udziały w kapitale zakładowym LeaseLink sp. z o.o. była równa kwocie około 30 mln zł, a równocześnie w ramach transakcji kupujący przejął wierzytelności Pragma Faktoring S.A. w kwocie około 70 mln zł.

Kancelaria Mrowiec Fiałek i Wspólnicy kompleksowo doradzała sprzedającym w transakcji, w tym uczestniczyła w opracowaniu struktury transakcji oraz przygotowaniu, negocjacjach i podpisaniu dokumentacji transakcyjnej oraz doradzała przy zamknięciu transakcji.

W skład zespołu Kancelarii weszli: Mirosław Fiałek – partner specjalizujący się w doradztwie Private Equity/M&A, adwokat Grzegorz Barszcz oraz prawnicy: Martyna Marczewska, Dominika Leszczyńska, Małgorzata Banaszkiewicz i Kamil Gago.