201706.01
0
0

Kancelaria Mrowiec Fiałek i Wspólnicy doradzała spółce Advent Libri z grupy Advent International, właścicielowi Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych S.A. (WSiP) przy transakcji przejęcia Empik School, jednej z największych sieci szkół języków obcych w Polsce.

WSiP jest jednym z wiodących wydawców na polskim rynku, z najszerszą ofertą materiałów edukacyjnych. Spółka jest również właścicielem sieci szkół języków obcych Profi Lingua.

Dzięki transakcji WSiP wzmacnia swoją pozycję na rynku. Przejęcie Empik School to kolejny etap w dywersyfikowaniu oferty firmy i budowaniu roli WSiP jako dostawcy rozwiązań i usług edukacyjnych.

Kancelaria kompleksowo doradzała w transakcji, w tym uczestniczyła w opracowaniu jej struktury, przygotowaniu dokumentacji transakcyjnej, negocjacjach i zamknięciu transakcji.

W skład zespołu Kancelarii weszli: Mirosław Fiałek – partner, Anna Paszek – starszy prawnik, Paweł Cyganik – starszy prawnik, Michał Fąderski – starszy prawnik, Małgorzata Banaszkiewicz – prawnik, Michał Nowodworski – prawnik oraz Paulina Bijoch – prawnik.