201905.14
0
0

Kancelaria Mrowiec Fiałek i Wspólnicy była doradcą funduszu V4C Poland Plus Fund, zarządzanego przez Value4Capital w transakcji nabycia mniejszościowego pakietu akcji w spółce Dreamcommerce S.A. od pozostałych akcjonariuszy spółki.

Dreamcommerce S.A. działający pod marką Shoper (www.shoper.pl) jest dostawcą kompleksowych rozwiązań w zakresie e-commerce dla polskich MŚP, oferującym platformę do prowadzenia sprzedaży online w modelu Software-as-a-Service (SaaS), a także szereg komplementarnych usług dla firm prowadzących sprzedaż w internecie, m.in. integrację z platformami zakupowymi, płatności elektroniczne, usługi kurierskie i logistyczne oraz rozwiązania w obszarze marketingu w sieci. Jest największym polskim dostawcą pod względem liczby klientów i obsługiwanych sklepów internetowych, z ponad 17 000 subskrypcji pod koniec 2018 roku.

Value4Capital specjalizuje się w inwestycjach private equity w przedsiębiorstwa usługowe. Koncentruje się na Polsce, ale inwestuje także w Rumunii, krajach bałtyckich i innych państwach członkowskich UE w Europie Środkowej.

Kancelaria Mrowiec Fiałek i Wspólnicy kompleksowo doradzała Value4Capital w transakcji, w tym uczestniczyła w opracowaniu struktury transakcji, badaniu prawnym due diligence, przygotowaniu, negocjacjach i podpisaniu dokumentacji transakcyjnej oraz doradzała przy zamknięciu transakcji.

W skład głównego zespołu Kancelarii weszli: Mirosław Fiałek – partner specjalizujący się w doradztwie Private Equity/M&A, adwokat Grzegorz Barszcz oraz prawnicy: Małgorzata Banaszkiewicz i Dominika Leszczyńska. W badaniu prawnym due diligence uczestniczyli również: adwokat Maria Krupa, radca prawny Dariusz Cisło oraz prawnicy: Anna Małecka, Martyna Marczewska i Kamil Gago.