GB

Grzegorz Barszcz

Of Counsel, Adwokat

Grzegorz posiada ponad dwunastoletnie doświadczenie w doradztwie prawnym na rzecz podmiotów gospodarczych w zakresie szeroko rozumianego prawa gospodarczego, prawa cywilnego, prawa spółek oraz transakcji M&A i private equity, jak również bieżącej obsługi prawnej. Specjalizuje się w transakcjach M&A, reorganizacjach korporacyjnych oraz prawie spółek.

Doradza krajowym i międzynarodowym przedsiębiorcom w sprawach dotyczących ich bieżącej działalności w Polsce, umów handlowych, prawa spółek, fuzji i przejęć oraz transakcji nabywania i zbywania aktywów (w tym poprzez opracowywanie struktur transakcji, przygotowanie i nadzorowanie projektów due diligence, przygotowanie i negocjowanie dokumentacji transakcyjnej), struktur joint venture oraz reorganizacji przedsiębiorstw (w tym połączeń krajowych i transgranicznych, przekształceń i podziałów spółek).

Był również zaangażowany w projekty związane z nieruchomościami, własnością intelektualną, prawem pracy, działalnością regulowaną oraz w postępowania arbitrażowe i sądowe.

Adwokat przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, absolwent szkoły prawa brytyjskiego zorganizowanej przez University of Cambridge (Centre for European Legal Studies) oraz Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, absolwent Podyplomowego Studium Prawa Własności Intelektualnej Uniwersytetu Warszawskiego.

Prowadzi własną praktykę prawniczą, a także współpracuje z uznanymi międzynarodowymi i polskimi kancelariami prawnymi.

Języki: polski, angielski

Praktyki
P
 1. 01. Fuzje i przejęcia
 2. 02. Private equity i venture capital
 3. 03. Restrukturyzacje
 4. 04. Prawo gospodarcze
 5. 05. Pozyskanie finansowania
 6. 06. Rozwiązywanie sporów

Zrealizowane projekty

 • Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności S.A.

  Doradztwo spółce z portfela Innova Capital, w transakcji nabycia 100% udziałów w TopCard sp. z o.o.

 • Clovin S.A.

  Doradztwo polskiemu producentowi środków czystości przy transakcji sprzedaży większościowego pakietu akcji na rzecz Avallon polskiego funduszu private equity.

 • Ceramika Nowa Gala S.A.

  Doradztwo w procesie przeglądu opcji strategicznych oraz w negocjacjach z Inwestorem – spółką Cerrad sp. z o.o.

 • V4C Poland Plus Fund

  Doradztwo funduszowi zarządzanemu przez Value4Capital w transakcji nabycia mniejszościowego pakietu akcji w spółce Dreamcommerce S.A. od pozostałych akcjonariuszy spółki.

 • Pragma Faktoring S.A. oraz wspólnicy mniejszościowi LeaseLink sp. z o.o.

  Doradztwo w procesie sprzedaży na rzecz spółki mLeasing sp. z o.o., należącej do grupy mBank S.A., pakietu 100% udziałów w kapitale zakładowym spółki LeaseLink.

 • Empik Media & Fashion S.A.

  Doradztwo w transakcji sprzedaży Optimum Distribution do Orbico d.o.o.

 • Affinia Group z siedzibą w Gastonii, USA

  Doradztwo w transakcji sprzedaży Affinia do Mann+Hummel Holding GmbH (polskie aspekty transakcji).

 • Alstom

  Doradztwo przy sprzedaży aktywów energetycznych (polskie aspekty transakcji).

 • EBOiR (Londyn)

  Doradztwo w transakcji sprzedaży akcji towarzystw ubezpieczeniowych UNIQA w Polsce, Węgrzech i Chorwacji i wyjścia z inwestycji (polskie aspekty transakcji).

 • Grupa Kansai

  Doradztwo producentowi farb oraz lakierniczych powłok samochodowych, przemysłowych i dekoracyjnych w transakcji nabycia Grupy Helios (europejskiego producenta farb i powłok lakierniczych).