Joanna Kowalczyk
Senior Associate, Radca Prawny
JK

Joanna Kowalczyk

Senior Associate, Radca Prawny

Joanna posiada ponad ośmioletnie doświadczenie w obsłudze prawno-podatkowej klientów korporacyjnych z różnych branż, m.in. retail, e-commerce, automotive, produkcyjnej. Specjalizuje się w transakcjach fuzji i przejęć, w tym badań due diligence, prawie gospodarczym, przejęciach i innych transakcjach rynku kapitałowego, a także doradztwie na rzecz funduszy private equity i venture capital.

W swojej dotychczasowej praktyce odpowiadała za udzielanie bieżących i strategicznych porad prawnych pracownikom, członkom organów i wspólnikom spółek funkcjonujących w strukturach krajowych i międzynarodowych grup kapitałowych.

Radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu. Stypendystka na uczelni University of Akureyri, Islandia, stypendystka Uniwersytetu im. Łomonosowa w Moskwie. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie w ramach dwóch kierunków studiów podyplomowych z zakresu „Alternatywne źródła kapitału na rozwój, inżynieria finansowa oraz Zarządzanie wartością firmy”.

Przed dołączeniem do zespołu Kancelarii Mrowiec Fiałek i Wspólnicy przez 7 lat związana była z jedną z największych polskich kancelarii prawnych specjalizujących się w kompleksowej obsłudze spółek.

Języki: polski, angielski, niemiecki, rosyjski

Praktyki
P
 1. 01. Fuzje i przejęcia
 2. 02. Private equity i venture capital
 3. 03. Pozyskanie inwestora
 4. 04. Due diligence
 5. 05. Przejęcia, transakcje rynku kapitałowego
 6. 06. Programy opcji managerskich
 7. 07. Prawo gospodarcze
 8. 08. Pozyskanie finansowania
 9. 09. Rozwiązywanie sporów
 10. 10. Doradztwo regulacyjne
 11. 11. Oferty akcji
 12. 12. Ochrona danych osobowych
 13. 13. Prawo pracy

Zrealizowane projekty

 • Custodia Capital

  Doradztwo w transakcji nabycia 100% udziałów w spółce Atende Software sp. z o.o.

 • Ferro S.A.

  Doradztwo w transakcji nabycia większościowego pakietu akcji w spółce Termet S.A. oraz 100% udziałów w spółce Tester sp. z o.o.

 • Portugalska spółka holdingowa

  Doradztwo przy planowanym przejęcia polskiej spółki produkcyjnej z branży automotive.

 • Polski fundusz inwestycyjny

  Doradztwo o przy transakcji nabycia większościowego pakietu udziałów w polskim start-upie z branży bio-agro (również w zakresie badania prawno-podatkowego spółki).

 • Lider branży call center w Polsce

  Doradztwo na rzecz spółki należącej do liderów branży call center w Polsce w procesie nabyciu konkurencyjnej grupy kapitałowej od banku.

 • Spółka publiczna z branży chemicznej

  Doradztwo przy konstruowaniu, wdrażaniu i realizowaniu wieloletniego i wieloetapowego programu motywacyjnego dla zarządu spółki.

 • Międzynarodowy lider e-commerce z branży odzieżowej

  Doradztwo przy wdrażaniu koncernowych programów motywacyjnych dla pracowników polskich spółek z grupy lidera e-commerce w branży odzieżowej.

 • Austriacka spółka holdingowa

  Doradztwo przy transakcji nabycia pakietu większościowego udziałów w polskiej spółce produkcyjnej z branży automotive.

 • Polscy przedsiębiorcy

  Doradztwo przy przeprowadzaniu przekształceń/likwidacji struktur powstałych przy okazji przenoszenia znaku towarowego wewnątrz grupy kapitałowej.

 • Spółka kapitałowa

  Doradztwo na rzecz wspólników spółki wnoszących aportem posiadane przez nich udziały do innej spółki kapitałowej w ramach transakcji wymiany udziałów.