MK

Maria Krupa

Senior Associate, Adwokat

Maria posiada ponad ośmioletnie doświadczenie w doradztwie prawnym na rzecz podmiotów gospodarczych z zakresu prawa handlowego i prawa spółek. Specjalizuje się w kompleksowej obsłudze procesów przekształceń, podziałów i połączenia spółek, w tym emisji udziałów i akcji, przygotowuje też analizy due diligence na potrzeby transakcji kapitałowych.

Ponadto Maria wspiera klientów w zakresie projektów fuzji i przejęć, tworzenia i wyboru optymalnej formy działalności, kształtowania zasad ładu korporacyjnego i wewnętrznych regulacji oraz tworzenia modeli zarządzania i nadzoru nad spółkami. Opracowuje dokumenty korporacyjne, przygotowuje i opiniuje umowy inwestycyjne, handlowe i regulaminy.

Zajmowała się także bieżącą obsługą prawną spółek prawa handlowego z branży energetycznej, finansowej i ubezpieczeniowej, w tym pełną obsługą korporacyjną i doradztwem z zakresu prawa pracy.

Adwokat przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, słuchaczka podyplomowych studiów Prawa i Ekonomii Rynku Kapitałowego organizowanych przez Szkołę Główną Handlową.

Doświadczenie zdobywała w warszawskich kancelariach adwokackich oraz jako in-house lawyer w spółkach kapitałowych w Warszawie.

Języki: polski, angielski

Praktyki
P
 1. 01. Fuzje i przejęcia
 2. 02. Private equity i venture capital
 3. 03. Pozyskanie inwestora
 4. 04. Due diligence
 5. 05. Przejęcia, transakcje rynku kapitałowego
 6. 06. Programy opcji managerskich
 7. 07. Restrukturyzacje
 8. 08. Prawo gospodarcze
 9. 09. Pozyskanie finansowania
 10. 10. Oferty akcji

Zrealizowane projekty

 • Picodi.com S.A.

  Doradztwo w transakcji sprzedaży większościowego pakietu akcji w spółce Picodi.com S.A. na rzecz Méliuz S.A. – inwestora strategicznego, spółki notowanej na brazylijskiej giełdzie papierów wartościowych.

 • Ferro S.A.

  Doradztwo w transakcji nabycia większościowego pakietu akcji w spółce Termet S.A. oraz 100% udziałów w spółce Tester sp. z o.o.

 • Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności S.A.

  Doradztwo spółce z portfela Innova Capital, w transakcji nabycia 100% udziałów w TopCard sp. z o.o.

 • Schindler Polska sp z o.o.

  Doradztwo w transakcji nabycia 100% udziałów w kapitale zakładowym spółki Wrocławskie Przedsiębiorstwo Remontowe Urządzeń Dźwigowych sp. z o.o. 

 • Lime Access sp. z o.o.

  Doradztwo przy pozyskaniu inwestora oraz zawarciu umowy inwestycyjnej obejmującej dokonanie inwestycji w kilku transzach.

 • Polski Holding Nieruchomości S.A.

  Doradztwo w związku z podwyższeniem kapitału zakładowego i emisją akcji serii E, skierowaną do Skarbu Państwa i opłaconą wkładem niepieniężnym w postaci akcji spółek Centrum Biurowe Plac Grunwaldzki S.A. i Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego „Chemobudowa-Kraków” S.A.

 • Schindler Polska sp. z o.o.

  Doradztwo w transakcji nabycia 100% udziałów w kapitale zakładowym spółki Dźwig Polska sp. z o.o.

 • Alvo sp. z o.o. sp.k.

  Doradztwo w procesie pozyskania finansowania od czeskiego funduszu BHM Group.

 • Pentacomp Systemy Informatyczne S.A.

  Doradztwo w transakcji sprzedaży większościowego pakietu akcji w spółce i zawarciu umowy inwestycyjnej. W wyniku transakcji spółka pozyskała strategicznego inwestora reprezentowanego przez spółkę Lorentz Tech Limited.

 • V4C Poland Plus Fund

  Doradztwo funduszowi zarządzanemu przez Value4Capital w transakcji nabycia mniejszościowego pakietu akcji w spółce Dreamcommerce S.A. od pozostałych akcjonariuszy spółki.